Top 5 výhod nosenia saténovej čiapky na spanie

Pri všetkých týchto informáciách, ktoré boli povedané a odprezentované v televízii som chcela využiť tento čas na to, aby som sa podelila sa s vami o pár informácii,  ako chrániť vaše vlasy aj počas spánku Je len na vás, kedy a kde ich budete nosiť!

Prečo používať saténové čiapky?

Saténové čiapky na vlasy sú čoraz obľúbenejšie na ochranu prirodzených vlasov a vyrábajú sa zo zámerom chrániť vlasy nielen v noci. V súčasnosti sa stali módnym doplnkom v starostlivosť o kučeravé a vlnité vlasy, takže sa môžete tešiť na ďalšie novinky.

                                           

Je čas ísť spať. Kde je vaša saténová čiapka na spanie?

Ak sa snažíte udržať si dĺžku prírodných vlasov a dosiahnuť ciele v kvalite a rastu vlasov, potom by sa mohla stať vašou spoločníčkou v starostlivosti o vlasy kvalitná saténová čiapka.

Nosenie čiapky na prírodných vlasoch pred spaním prináša niekoľko kľúčových výhod, ktoré by ste nemali podceňovať.

     1.Zadržiavanie vlhkosti

Satén je nenasiakavý materiál. Znamená to, že neabsorbuje oleje obsahujúce živiny a hydratačné prípravky, ktoré ste si aplikovali na prírodné vlasy. Na rozdiel od bavlneného materiálu,  ktorý je prirodzeným absorbérom vlhkosti a olejov, saténová čiapka  pomáha udržiavať vlhkosť vo vašich vlasoch.

 

  1. Zníženie lámavosti vlasov:

Vlasy s afro a kučeravou textúrou sú náchylnejšie na lámanie. Spanie s takýmto typom vlasov, nechránenými na bavlnenej obliečke, môže byť veľmi tvrdé pre jemnú vlasovú kutikulu ( je to šupinatá vonkajšia vrstva vlasu), čo vedie k prasklinám a poréznym vlasom. Saténová čiapka minimalizuje trenie, čím znižuje lámavosť vlasov.

 

  1. Menej rozdvojených končekov:

Správna starostlivosť o končeky je kľúčová pre udržanie dĺžky vlasov bez nadmerného strihania. Bez kvalitnej nočnej čiapky dochádza k väčšiemu treniu vlasov, ktoré spôsobuje štiepenie končekov a tvorbu uzlíkov.

 

  1. Dlhšia stabilita účesov:

Udržiavaním správnej starostlivosti o vlasy, vrátane nosenia saténovej čiapky, si môžete vychutnať dlhšie trvajúce účesy. Vlasy budú ráno menej zamotané a zachovajú si svieži a žiarivý vzhľad.

 

  1. Prevencia tvorby vyrážok na tvári:

Používaná a postupne znečistená obliečka vankúša môže byť živnou pôdou pre tvrdohlavé akné na tvári. Nosenie saténovej čiapky udržuje  vo vynikajúcej kondícii nielen vaše vlasy , ale aj tvár pred zvyškami olejov a vlasových produktov, čím predchádza tvorbe vyrážok. K úplnej dokonalosti v starostlivosti vám chýba už iba saténová obliečka na vankúš!

   6. Starostlivosť o vašu saténovú čiapku

Každý výrobok si zaslúži správnu starostlivosť, aby sme predĺžili jeho životnosť.

  • Saténovú čiapku na spanie by ste mali často vetrat.
  • Pri paraní saténovej čiapky na spanie by ste mali použiť jemné čistiace prostriedky a dodržať pokyny tu.
  • Uistite sa, že saténovú čiapku na spanie uchovávate oddelene od ostrých predmetov, aby ste minimalizovali riziko poškodenia materiálu.
  • Ak ju necháte voľne sušiť, vyhnite sa priamemu slnečnému žiareniu, aby ste predišli vyblednutiu farieb a poškodeniu materiálu

 Vyberte si svoju saténovú čiapku na spanie od Nina Scrunchies ešte dnes a doprajte svojim vlasom špičkovú starostlivosť.!

     

       

Saténová čiapka stredná pre kučeravé a vlnité vlasy - veľkosť(M)